1. 12. | Plant-for-the-Planet

1. 12. | Plant-for-the-Planet

Darujte čas!

Darujte letos na Vánoce svým blízkým něco zcela netradičního a s neskutečným dopadem. Darujte to nejcennější, čeho nám tak moc ubývá. Darujte čas. Zasaďte s námi stromy.
V roce 2007 si měl 9-letý Felix Finkbeiner udělat prezentaci do školy o globálním oteplování. Byl v šoku, když si uvědomil, jaká budoucnost čeká mladé generace kvůli rostoucím následkům klimatické krize. Vyzval proto spolužáky, aby začali sázet stromy – ty pohlcují CO2 a tak přímo zmírňují skleníkový efekt a růst teploty. Tak vznikla organizace Plant-for-the- Planet.
Od té doby se více než 90 tisíc dětí a mladých lidí stalo Ambasadory Plant-for-the-Planet. Ti motivují společnost, korporace i politiky k tomu, abychom ve velkém sázeli stromy a omezovali naše emise CO2. Ve spolupráci s OSN chce nyní iniciativa zastřešit masivní reforestaci rozvojových zemí – 1 bilion stromů do roku 2030. Podporují reforestační projekty v tropech a řeší tak klima i chudobu zároveň. Dosažení cíle oddálí 2°C nárust teploty o 15 let!
Plant-for-the-Planet je nově i v Česku. Organizace vybrala 6 skvělých reforestačních projektů v tropech. Vy na nich můžete zasadit 1 strom za 100 korun, organizaci podpořit a certifikát o daru nadělit pod stromeček těm, kterým na jejich budoucnosti záleží.
 

SLEDUJ Plant-for-the-Planet A JEJICH #VANOCENARUBY