16. 12. | Flabgee

16. 12. | Flabgee

Dobrý skutek 

V letošním roce jsem měla mít na kontě několik dobrých skutků, ale všechny bohužel vyžadovaly setkání s velkým počtem lidí a byly z důvodu pandemie zrušeny. Ráda se s vámi ale podělím o dobrý někoho jiného, který s jedním mým starším přímo souvisí.
 
Před rokem a půl jsem ve svém rodném městě Táboře organizovala nábor dárců kostní dřeně, na který přišlo celkem 130 lidí. Nedávno jsem se dozvěděla, že jeden z nabraných dárců byl skutečně vybraný, prošel všemi vyšetřeními a kostní dřeň daroval. Byla jsem zvědavá na jeho pocity a ptala jsem se ho, jestli měl nějaké obtíže. Nějaké drobnější nesnáze tam byly, ale celou zkušenost popsal jako úžasnou a život měnící, protože dostal příležitost zachránit někomu život.
 
Já sama jsem v registru dárců kostní dřeně od svých 19 let a mým přáním je, aby tam byl každý, kdo může. Bohužel aktuální doba počtem lidí v registru zamávala. Všechny hromadné nábory jsou zrušené, lidí přirozeně z důvodu věku, nebo nemoci registr opouštějí a noví přibývají jen velmi málo. Zápis do registru je krásný dobrý skutek, který můžete udělat klidně i z pohodlí domova s pomocí odběrové sady, kterou vám z registru zašlou poštou. Více informací, podmínky vstupu a postup zápisu najdete na Darujzivot.cz
 

SLEDUJ Flabgee a její #VANOCENARUBY